Alice

Viladom „ALICE“ LoVe obdĺžnikového tvaru so sedlovou strechou a obytným podkrovím sa nesie v duchu klasického vidieckeho rodinného domu v modernom a nadčasovom dizajne. Viladom svojou zastavanou úžitkovou plochou a vnútornou dispozíciou vyhovuje aj viacpočetnej rodine. Pozostáva z prvého podlažia a nadštandardne veľkého obytného podkrovia. Jednoduchým tvarom a klasickou tehlovočervenou strechou zalomenou až po hornú hranicu prvého podlažia je ideálny pre rodiny, ktoré ocenia tradičnejšiu architektúru.

Dispozičné riešenie

Viladom je prístupný z novovytvorenej slepej ulice Diamantová, zo severozápadnej strany. Prístup do domu je navrhnutý pre pohodlie tak, aby obyvatelia mohli zaparkovať pod prístreškom a vstúpiť takpovediac suchou nohou do domu cez hlavný vstup z juhozápadnej strany. Prestrešené státie zahŕňa aj úložné priestory pre záhradnú techniku. Vďaka panelom z dierovaného plechu, ktoré tvoria stenu k záhradnej časti, poskytuje ideálne súkromie obyvateľom domu.

Prechodom cez veľkú vstupnú chodbu sa domáci bezbariérovo dostanú do hosťovskej spálne (prípadne pracovne), do technickej miestnosti spojenej s toaletou a sprchovacím kútom. Chodba prirodzene prechádza k veľkej, na juhovýchod orientovanej kuchyni s barovým pultom, prepojenej s obývačkou a jedálňou. Z obývačky je prístup na prestrešenú terasu a veľkú záhradu. Vďaka prepojeným priestorom sa prechádza ku schodisku na druhé obytné podlažie – do nočnej časti domu, v ktorej sa nachádza samostatné WC, kúpeľňa, veľká spálňa so šatníkom a dve detské izby s otvoreným stropom, ktorý ponúka možnosť vytvorenia lezeckej steny či hravej odpočinkovej časti v podkroví. Dispozícia umožňuje aj prepojenie dvoch izieb do jednej veľkometrážnej izby.

Konštrukčné riešenie

Pri návrhu jednotlivých materiálov sa bral ohľad na vysoký štandard a vytvorenie optimálnej mikroklímy v interiéri objektu. Rodinný dom v ultranízkoenergetickom nadštandarde vďaka rekuperácii a izolácii s vysokým difúznym odporom vytvára stabilnú a zdravú klímu bývania.

DEVELOPER

Nájdete nás v Bratislave:
Hrachová 20, 821 05 Ružinov
www.buildfit.sk

Zaujal vás projekt Diamantová?
Zavolajte nám a spýtajte sa:
+421 911 016 014

Alebo nám jednoducho zanechajte správu. Odpovieme čo najskôr.
info@diamantova.sk

Domy dizajnuje a dokončuje architektonická kancelária FullHouse Architecture